niedziela, 9 marca 2014

Katarzyna Puzyńska - Motylek- recenzjaJestem na świerzo po przeczytaniu motylka i muszę napisać iż książka jest po prostu świetna.

Nie spodziewałam się po polskim autorze tak wspaniale skonstrułowanego kryminału.

Musze przyznać iż do przeczytania zachęciła mnie okładka,opinie innych recenzentów i opis wydawcy. Ponad to byłam ciekawa jak poradziła sobie debiutująca autorka z kryminałem. Który według mnie jest trudnym gatunkiem literackim.

Autorka obsadziła akcje kryminału w polskiej wsi: Lipowo. Jest to typowa polska wioska z komisariatem policyjnym, strażą pożarną , kościołem i salonem fryzjerskim. I właśnie w tej małej i spokojnej wiosce dochodzi do wypadku. Pod kołami auta ginie zakonnica.  Wszystko byłoby by w porządku gdyby nie fakt iż śmierć zakonnicy nie była  przypadkiem...

Bardzo dobrze czytało mi się Motylka. Byłam bardzo zaskoczona sposobem w jaki autorka powiązała z sobą głównych bohaterów. Dużo się dzieje w Lipowie ale dzięki temu książkę czyta się jednym tchem. Główny bohater- policjant prowadzący śledztwo okazuję się inteligętnym, miłym a za razem dociekliwym śledczym. Wszystko to sprawia iż akcja ciągnie się jednym i nie przerwanym ciągiem. Odłożenie książki jest bardzo trudne.

Debiut Pani Kasi uważam za bardzo udany i obiecujący. Z wielką przyjemnością przeczytam kolejne dzieje Policjantów z Lipowa. Muszę przyznać iż do tej pory czytałam powieści kryminalne zagranicznych autorów, ale teraz z największą przyjemnością dopisze Panią Kasię do listy moich ulubionych autorów.

Polecam Motylka każdej osobie, jest to książka którą czyta się lekko i przyjemnie. Kryminał skonstrułowany z mistrzowską precyzją. Książka która trzyma w napięciu od początku do końca. Czas  spędzony z książką na pewno nie będzie stracony. I radzę aby zarezerwować sobie popołudnie na Motylka,ponieważ trudno będzie się wam oderwać od tej książki.


Chciałam podziękować serdecznie wydawnictwu Prószyński i S-ka za udostępnienie książki Motylek do recenzji.


3 komentarze:

 1. Bardzo chciałbym poznać się z tą pozycją :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo serdecznie polecam Motylka. Napewno nie zawiedzie się Pan. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. ja jestem w trakcie czytania książeczki... jak skończę czytać "motyka" to umieszczę również swoją opinię na jej temat..... inne moje recenzje znajdują się na stronce http://ksiazekkolekcjoner.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń