środa, 29 października 2014

Daniel Silva Angielska Dziewczyna recenzja


Daniel Silva autor wielu książek ,właśnie w tą książką  ( a raczej okładką ) namówił mnie autor  na przeczytanie jego dzieła. A poza tym kiedy przeczytałam iż zaginioną dziewczyną jest Madeline Hart od razu skojarzyłam z inną dziewczynką -Madeline- która również zaginęła na wakacjach..

Miałam nadzieję iż przeczytam świetnie skonstruowaną powieść sensacyjną - czy moje nadzieje zostały spełnione ?


Na początku powieści poznajemy młodą angielską dziewczynę Madeline Hart, jest młodą śliczną kobietą na dodatek jest gwiazdą partii rządzącej. Jest bardzo pracowita, zdeterminowana aby odnieść sukces. Niestety nie właściwie lokuje swoje uczucie.. Madeline postanawia wybrać się z przyjaciółmi na wakacje na słoneczną Korsykę. Organizuje wakacje dla siebie i dla swoich przyjaciół, na jej nie szczęście ktoś dowiaduje sie o jej romansie z wysoko  postawioną osobistością i postanawia wykorzystać wakacje aby ja porwać...

Premier Wielkiej Brytanii jest szantażowany, chce uniknąć rozgłosu więc zgadza sie z warunkami porywaczy, jednocześnie postanawia zlecić odnalezienie dziewczyny najlepszemu izraelskiemu agentowi. Gabriel Allon przemierza Korsykę, Lazurowe Wybrzeże, Paryż , Londyn oraz Moskwę aby....


Chciałabym zaznaczyć iż czytanie tej książki było dla mnie największą przyjemnością. Akcja w książce toczy sie bardzo szybko, autor z mistrzowską wprawą przenosi nas z Korsyki do Anglii z Anglii do Paryża dalej Wam nie zdradzę. Znajdziemy w książce bardzo dobrą sensacje, morderstwo, zazdrość, żądzę władzy a na dodatek autor stworzył głównego bohatera, którego nie można nie polubić. Pomimo iż nie przepadam za książkami szpiegowskimi tą czytało mi się wspaniale. Autor postarał się aby nie było możliwości oderwania się od książki.
Porwanie głównej bohaterki nie ciągnie sie przez całą książkę przez co jest ona jeszcze bardziej intrygująca...

Zazwyczaj piszę dłuższe recenzje :) ale w tym momencie postanawiam się zatrzymać i pozwolić Wam na ocenienie tej książki a Jak ? Już nie długo sie dowiecie :)2 komentarze:

  1. Gdy otrzymałam tą książkę spodziewałam się innego typu literatury, ale nawet taki jaki otrzymałam nie rozczarował mnie. Książkę czyta się szybko i wciąż dzieje się w niej akcja. Czyli akcja popędza akcję.

    Powieść zaczyna się od zniknięcia Madeline, która jest wschodzącą gwiazdą partii i tak naprawdę cała akcja trwa na odnalezieniu tej dziewczyny.
    Czasami się gubiłam w świecie polityków i nazwisk, ale całość bardzo mi się podobała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam sie z Twoją opinią :) Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń