wtorek, 9 grudnia 2014

Ostatnia wola Sonji - Asa Hellberg recenzjaZa oknem zimno szaro i pada a ja siedzę i szukam książki,  która mnie rozweseli i odpręży.
okładka książki od razu do mnie trafiła . Piękna letnia pogoda 3 kobiety które, bardzo dobrze czuja sie w swoim towarzystwie, brakuje im już tylko przystojnego kelnera z kolorowymi drinkami...

Trzy kobiety : Susanne, Rebecka i Maggan są przyjaciółkami od lat. Do ich grona zalicza sie, tak że sławna aktorka Sonja, która umierając pozostawiła po sobie bardzo intrygujący testament.
Nasze bohaterki pomimo iż, są  dorosłe nie potrafią lub nie mają odwagi, aby walczyć o swoje szczęście, o swoje marzenia. Sonja z miłości do swoich przyjaciółek pozostawiła testament , który wywróci ich życie do góry nogami Przyjaciółki odziedziczą spadek jeśli wypełnia zadania, które przygotowała im Sonja.
Elegancka restauracja w Paryżu, luksusowy hotel w Londynie i malowniczy domek na Majorce.
Oto jakie niespodzianki przygotowała dla nich zmarła przyjaciółka
Czy nasze bohaterki odnajdą w sobie odwagę aby zmienić swoje życie?

Nie jestem fanką skandynawskich autorów, ale muszę Wam powiedzieć iż Asa Hellberg, trafiła do mojego serca od razu. Książka zaczyna się od zgonu Sonji , ale akcja rozwija się dość szybko i całość książki jest budowana na zadaniach, które przygotowała im Sonja. Autorka chciała pokazać czytelniczkom,że  nie ważne ile się ma lat, zmian w swoim życiu, można dokonywać zawsze.
Nasze bohaterki wyruszają w świat, od tego momentu rozpoczyna się przygoda ich życia.

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Taka bajka dla dorosłych z mądrym przesłaniem.
Podobało mi się w jaki sposób dokonywała się rewolucja w życiu naszych bohaterek.
Jestem bardzo zaskoczona, że ta książka okazała się taką miłą lektura, a to jeszcze nie koniec ich przygód. Wydawnictwo Czwarta Strona szykuje dla nas niespodziankę. Na wiosnę przyszłego roku bodziemy mogli przeczytać o kolejnych przygodach trzech przyjaciółek. Już się nie mogę doczekać.


Lektura jest bardzo milą odskocznią od szarzyzny za oknami, do tego wakacyjna okładka i dobrej jakości papier powodują, iż od książki jest sie naprawdę trudno oderwać.
Polecam serdecznie.

2 komentarze:

 1. Thank you so much!
  Kind regards,
  Åsa Hellberg

  OdpowiedzUsuń
 2. You're welcome :) I am verry happy , that I could read your book, and I can't wait for second part :)
  Best regards
  Marta

  OdpowiedzUsuń