poniedziałek, 29 grudnia 2014

Kurort Amnezja- Anna Fryczkowska . RecenzjaTemat amnezji wyjątkowo mnie interesuje. Przeczytałam wiele książek na ten temat, więc gdy ukazała się książka Kurort Amnezja, nie trzeba mnie było za bardzo do niej namawiać.
Przed chwilą zakończyłam czytanie tej pozycji i chciałam podzielić się z Wami moimi odczuciami dotyczącymi tej lektury,


Jedna zapomniała o wszystkim, druga wolałaby nie pamiętać. Mistrzyni suspensu w powieści o zemście i miłości...


Wanda, zrozpaczona trzydziestoletnia wdowa udaje się do miejscowości Brzegów, aby zemścić się na młodej kobiecie. Owa młoda kobieta o imieniu Marianna dochodzi do siebie po przebytym wypadku samochodowym w wyniku którego straciła pamięć. W odzyskiwaniu sił pomaga jej narzeczony.
Dlaczego Wanda kobieta, która przechodzi najtrudniejszy i najbardziej bolesny okres w swoim życiu postanawia śledzić Mariannę ?
W życiu Marianny wszystko stanęło na głowie... Nie może poradzić sobie z przeszłością, oraz z narzeczonym, którego powinna przecież kochać. Jest zagubiona, wystraszona nie ufa nikomu.
Wanda, okrywa iż jej małżeństwo było dalekie od ideału. Jej mąż pomimo, iż wydawał się ideałem wcale taki nie był..


Świetna książka, trzymająca czytelnika w napięciu, powoduje iż chce poznać tajemnice  obu młodych kobiet. Bardzo podobało mi się iż autorka postanowiła umieścić akcję książki w Polsce. Polubiłam szczerze obie kobiety, pomimo iż różnią się od siebie pod wieloma względami. 
Intrygujący thriller psychologiczny który zmusza czytelnika do  zajrzenia w głąb siebie.
Autorka buduje napięcie od pierwszych stron książki.


Polecam serdecznie


1 komentarz: