piątek, 20 grudnia 2013

Zanim Zasnę- S J Watson. Recenzja książki.Wyobraź sobie że budzisz się codziennie w pokoju którego nie poznajesz,
w łóżku w którym nigdy wcześniej nie spałaś..
U boku faceta którego widzisz pierwszy raz na oczy..
Nie poznajesz swoich rąk - bo te które pamiętasz były młodsze ..
Spoglądasz w lustro i z zgrozą uświadamiasz sobie że to nie jest twoja twarz.

Uwielbiam książki z intrygująca okładką i ciekawym opisem. Zawsze mnie zastanawiało jak to jest obudzić się rano, i nie pamiętać nic z poprzedniego dnia, tygodnia, miesiąca. Dlatego w momencie kiedy wzięłam tą książkę do ręki, wiedziałam czego mogę się spodziewać.

Tak zaczyna się historia Christine Lucas. Christine choruje na amnezje.
Obecnie ma 47 lat. Nie pamięta jak doszło do wypadku ponad 20 lat temu, nie pamięta męża Bena.
Ben na nowo każdego dnia opowiada o wypadku w którym straciła pamięć tylko ze wersja Bena nie zgadza się z tym co przypomina sobie Christine.


Nasza bohaterka budzi się rano w pokoju w łózku którego nie poznaje u boku mężczyzny, którego nigdy wcześniej nie spotkała.. Christine każdego ranka  udaje się do łazienki myje ręce ,spogląda w lustro, i przeżywa szok, ponieważ nie poznaje siebie w lustrze.Christine  spotyka się potajemnie z lekarzem Nashem , który przypomina jej o prowadzonym przez nią pamiętniku.
Pamiętnik ten jest bardzo ważny dla Christine, ponieważ zawiera on wszystkie jej wspomnienia i tajemnice, na pierwszej stronie widnieje napis NIE UFAJ MĘŻOWI.


Nie zdradzę Wam tajemnic naszej głównej bohaterki :) sami musicie się dowiedzieć o jakie tajemnice chodzi. Autor z mistrzowską wprawą tworzy losy bohaterki, która zostaje uwikłana w sieć kłamstw i manipulacji.
Książkę czyta się jednym tchem, autor opisuje losy Christine bardzo ciekawym językiem. Warsztat pisarski autora można zaliczyć do jednych z najlepszych jakie udało mi się przeczytać. Jest to tym bardziej ciekawe iz ta powieść jest pierwszą powieścią autora.  Niesamowite zwroty akcji powodują iż książkę czyta się z wypiekami na twarzy . Wiele razy podczas czytania na głos wypowiadałam zdanie  : nie możliwe :)

Zanim zasnę jest pomysłowym thrillerem psychologicznym, który uświadamia nam jak ważna jest pamięć. Myślę iż powodem dla którego tą książkę czyta się tak dobrze jest to iż autor opisał  bardzo wiarygodnie i szczerze przeżycia,uczucia osoby chorej na amnezje..Pozostaje życzyć każdemu aby nigdy nie musiał borykać się z ta choroba. Książkę polecam każdemu ponieważ znajdziecie w niej odrobinę miłości, trochę więcej sensacji i cala masę thriller u :)

Polecam serdecznie :)


3 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę ją mieć!Dzięki za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo proszę :) Daj znać jak ci się podobała ta książka :) pozdrawiam serdecznie

   Usuń