piątek, 17 stycznia 2014

Bezpieczne kupowanie ksiazek z ksiegarni internetowych.


Mieszkając w UK- bardzo wiele z nas chciałoby mieć dostęp do Polskich książek i polskiej prasy.

Zaczynamy wiec szukać w internecie księgarni która mogłaby nam sprzedać książki.


Ja sama zostałam raz oszukana przez nie uczciwą księgarnie i dlatego postanowiłam napisać kilka rad ku przestrodze.


Po 1- Radze bardzo dokładnie spradzić księgarnie i jej opinie. 
Jeśli księgarnia wystawia książki na eBayu lub Amazonie sprawdzić ich komentarze ( Ile maja pozytywów,ile negatywnych komentarzy- przeczytać negatywne komentarze ! ) sprawdzić czy na stronie sa dane księgarni takie jak adres, nr telefonu. Należy sprawdzić czy maja stronę w internecie.


Po 2- Księgarnia powinna mieć  konto na portalach społecznościowych. Jeśli nie ma należy się spodziewać niestety iz księgarnia MOŻE być nie uczciwa. Na fanpage'u księgarni powinny znajdować się pozytywne komentarze od klientów. I inne rozne ciekawe informacje.Im fan page jest bardziej ciekawy i profsjonalnie prowadzony tym lepiej. Na portalach poczytać,sprawdzić . 
Jeśli ksiegania nie ma konta na np. Facebooku lub nie sprzedaje przez eBay 
mozna po prostu w googlowac nazwę księgarni. 


Po 3 - Popytać wśród znajomych czy nie korzystali z usług księgarni na terenie UK i czy byli zadowoleni. 


Po 4- Jeśli już zdecydujesz się na zakup książki z nowej księgarni kup TYLKO JEDNĄ na próbę i to do sumy 10.00 GBP , aby sprawdzić uczciwość księgarni. 


Po 5- Koszty wysyłki za książkę 1 nie powinny przekraczać 3.00 - można sprawdzić na stronie Royal Mail lub innych firm kurierskich jakie sa ceny. Nie pozwalcie sobie wmówić iż cena za wysyłke  jednej książki nie będzie większa niz 3-4 funty ,chyba iż kupujecie Państwo encyklopedie :)


Po 6- W momencie otrzymania książki- proszę sprawdzić czy nie została w jakiś sposób uszkodzona. Czy pudełko bądz koperta babelkowa sa w dobrym stanie. 


PO 7-  Cieszyc sie z udanych zakupow.Mam nadzieję iż te kilka porad pomoże Wam w wyborze ksiegarni. Jeśli przychodzą Wam do glowy jeszcze inne kwestie - bardzo prosze wpisac w komentarzach pod tym postem .


Pozdrawiam serdecznie :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz