piątek, 18 września 2015

Zaginięcie, Remigiusz Mróz- Zapowiedz wydawnicza


Drodzy Państwo ruszam z nowym cyklem pt : Zapowiedzi- najlepsze-najbardziej oczekiwane...
Będę prezentować zapowiedzi książkowe na najbliższe miesiące. Zapowiedzi krajowe, i zagraniczne.
Te na które moim zdaniem, trzeba koniecznie zwrócić uwagę :)


Dziś rozpoczynam od powieści : ZAGINIĘCIE bardzo zdolnego i jeszcze bardziej przystojnego Remigiusza Mroza. Jest to drugi tom przygód doświadczonej prawniczki Joanny Chyłki i jej podopiecznego Kordiana.
Pierwszą część pt : Kasacja,  była dla mnie istnym dowodem na to, iż Polak potrafi pisać znacznie lepszym poziomie niż Grisham.Druga część zapowiada się równie ciekawie : 

Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że dziecko nie żyje.

Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa. Proces ma charakter poszlakowy, mimo to wszystko zdaje się wskazywać na winę rodziców – wszak gdy wyeliminuje się to, co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, musi być prawdą…Anna MuchaMało brakowało, a zamiast aktorką zostałabym prawnikiem. Czasami żałuję. Zwłaszcza jak czytam Zaginięcie Remigiusza Mroza! Intrygujące śledztwo i zajmujące rozgrywki na sali sądowej. Tu każdy w coś gra… a mnie na pocieszenie, że nie jestem prawnikiem, pozostaje nadzieja, że może kiedyś jakiegoś zagram…

Joanna JodełkaGinie dziewczynka, w trudnych do wyjaśnienia okolicznościach. Policja jest bezradna. Prokuratura oskarża rodziców o zabójstwo dziecka. W ich obronie staje Joanna Chyłka, niezwykle skuteczna pani adwokat. Ma przeciwko sobie wszystkich – policję, prokuraturę, sąd i własną kancelarię… Ale wie jedno: „Kto oskarża powinien mieć dowód”. I robi wszystko, by te dowody znaleźć. Nie interesuje jej wina czy niewinność swoich klientów, chce ich tylko bronić… ale czy aby na pewno?
Joanna jest bezwzględnie konsekwentna, zniewalająco błyskotliwa, czarująco wredna i nie przebiera w słowach… albo inaczej, przebiera tak by dobić i zmiażdżyć przeciwnika. Podoba mi się! I to bardzo!


Koniecznie trzeba przeczytać powieść, ja oczywiście będę ją czytać i Was też do tego zapraszam :)

Powieść zostanie wydana 21 pazdziernika przez Wydawnictwo Czwarta Strona !! Polecam już teraz lekturę ku Waszej uwadze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz