wtorek, 5 maja 2015

Za żadne skarby. Vera Falski. Przedpremierowo :)

Ewie, zdolnej młodej dziewczynie udało się wyrwać z małego miasteczka do dużego miasta.
W swoim miasteczku od początku wzbudzała dużą uwagę z powodu swojej urody. Matka dziewczyny bez ustanku dopingowała Ewę , aby ta ukończyła szkołę średnią i wyrwała się z mazurskiej wsi. Nie przeciętnie  zdolnej Ewie przyszło to bez problemu, zdała maturę i dostała się na ukochane studia. Przeprowadzka do dużego miasta,  spełniła marzenia Ewy i jej matki. Zdolna ambitna i śliczna dziewczyna skończyła studia i choć w trakcie otrzymywała wiele propozycji randkowych każdego z kandydatów odprawiała z kwitkiem.Ewa kończy studia i otrzymuje propozycje, aby zostać na uniwersytecie  i zrobić doktorat. Propozycje przyjmuje z największą przyjemnością. I tak jak na studiach , Ewa stara się by wypaść jak najlepiej. Idzie jej tak dobrze iż otrzymuje propozycje, wyjazdu na rok do Paryża.Jest to spełnienie marzeń Ewy i jej matki. Ewa pakuje swoje rzeczy i w tym momencie dzwoni do jej ojciec z złą wiadomością. Umarła jej ukochana mama i w tym momencie całe życie staje naszej bohaterki staje na głowie.
Musi zrezygnować z wyjazdu na który tak bardzo sie cieszyła. Jedzie na wieś do domu zastając tam pijanego ojca, dziwne siostry i chorego młodszego braciszka Bartusia. Ewa postanawia zdobyć pieniądze na leczenie Bartusia, idzie po pomoc do bogatego warszawiaka zamieszkującego w jej wiosce. Nie mając pojęcia jak jedno spotkanie wpłynie na jej i tak skomplikowane życie.

Przyznam się szczerze , że czytanie tej powieści absolutnie mnie zaskoczyło. Pomysłowość autorki spowodowała iż od książki trudno się było oderwać. Fabuła cały czas trzymała w przyjemnym napięciu. Od początku czytania książki polubiłam nasza główną bohaterkę Ewę. Jawi się nam jako piękna mądra ambitna dziewczyna, która wie aby wystać się z swojej rodzinnego miasteczka musi sie dużo uczyć. Mama Ewy  pomaga jej jak może marząc ,aby córka miała lepsze perspektywy w życiu niż ona.Szkoda mi było Ewy w momencie w którym dowiedziała się że jej mama umarła. Swoją drogą to istna ironia losu.

Ewie przyjdzie stawić się z demonami przeszłości, będzie musiała sobie odpowiedzieć na kilka istotnych pytań, uporządkować swoje życie. Autorka , aby książka była jeszcze bardziej ciekawa dorzuciła do tego trupa oraz listy pomiędzy dwoma kobietami. Nie zdradzę nic więcej , aby nie zepsuć Wam niespodzianki. Mogę Wam obiecać iż czytając tą powieść na pewno się nie zawiedziecie.


Chciałam serdecznie podziękować wydawnictwu OTWARTE za udostępnienie książki, którą przeczytałam w dużą przyjemnością. Jednym minusem jest to iż jest stanowczo za krótka

Tytuł : Za żadne skarby
Autor : Vera Falski
Data wydania : 06.05.2015
Wydawnictwo: OtwarteBrak komentarzy:

Prześlij komentarz