niedziela, 17 maja 2015

Zaplątana miłość. Stacja Jagodno. Karolina Wilczyńska. PRZEDPREMIEROWO :) !!!

Z twórczością Karoliny Wilczyńskiej spotkałam się w zeszłym roku, kiedyż to miałam okazję przeczytać powieść pt Jeszcze raz Nataszo. Wtedy ta lektura przypadła mi do serca od pierwszych linijek powieści, tak więc gdy dowiedziałam się że nowa powieść p. Karoliny zostanie wydana 20 maja postanowiłam iż koniecznie trzeba ją przeczytać, oczywiście najlepiej jeszcze przez jej premierąP. Karolina ( autorka)  tym razem zapoznała nas z trzydziestosześcioletnią Tamarą. Jest ona specjalistką od PR-u. Otrzymuje ona zlecenie na zorganizowanie kampanii wyborczej kandydatowi na wójta gminy Jagodno. Podczas spotkania z wyborcami jeden z mężczyzn zarzuca Tamarze , że zamiast zajmować się karierą powinna zajmować się własną córką.
Tamara jest wściekła z powodu bezczelności owego mężczyzny. Skąd u licha on wie, jaką jest matką. Tamara także boi się reakcji swojego impulsywnego szefa na wieść o całym zajściu. Boi się także iż kandydat po tym zajściu będzie chciał zmienić agencję w której ona już na pewno nie znajdzie zatrudnienia

Tamara ma córkę, jest nią szesnastoletnia Marysia. Uczennica liceum z międzynarodową maturą.
Marysia pomimo iż uczy się bardzo dużo, czuje iż to nie wystarcza. Większość przedmiotów jest po angielsku . Jej angielski nie jest na takim poziomie jak jej kolegów i koleżanek, którzy mieszkali parę lat za granicą, lub co wakacje jeżdżą na  drogie obozy językowe. Marysia czuje że odstaje od uczniów nie tylko pod względem językowym ale także finansowym. Pomimo iż Tamara zarabia dobrze, rodzice koleżanek zarabiają więcej. Wszystko to razem powoduje iż Marysia nie ma koleżanek w klasie. Do momentu w którym wpada na nią i na towarzyszącą koleżankę przystojny niebieskooki blondyn. Jest on zainteresowany tylko Marysią, którą koleżanka przedstawia jako Majkę.

Od tego momentu wszystko się zmienia w życiu Tamary i Marysi ( Mai)  będą zmuszone do wyborów, które zaważą na szczęściu drugiej. Wilczyńska zawarła w treści bardzo mądre przesłania. Książka skłania do odłożenie na półkę i do przemyślenia jak ja jako rodzic zachowałabym się w takiej sytuacji. Otóż drodzy Państwo nie wszystko jest czarno-białe. Wnioski płynące z własnych przemyśleń powodują iż nie zawsze zgadzamy się z wyborami naszych bohaterów co czyni tą powieść bardziej intrygującą niż wskazuje cukierkowa okładka.

Powieść oceniam bardzo wysoko, zupełnie nie spodziewając się iz tak mnie zaskoczy. Autorka przyłożyła się do tworzenia Marysi i zapewnieniu nam czytelnikom odpowiedniej dawki zaskoczenia. Fikcyjny świat naszych bohaterek nie jest wcale taki fikcyjny..
Polecam tą powieść każdej mamie i każdej córce ku przestrodze, iż pomimo miłości można łatwo zboczyć z drogi jaką się obrało.
Nie zdradzę nic więcej poza tym iż tą powieść po prostu trzeba przeczytać. Zachęcam :)


Serdecznie dziękuje wydawnictwu Czwarta Strona za możliwość przeczytania powieści.Tytuł : Zaplątana  miłość. Stacja Jagodno
Autor : Karolina Wilczyńska
Wydawnictwo : Czwarta Strona
Premiera : 20 maj 2015

2 komentarze: