sobota, 4 lipca 2015

Nie zmienił sie tylko blond.Agata Przybyłek. Ciekawy debiut :)

Nadeszło lato więc siłą rzeczy jestem podatna na lekkie babskie czytadła :)
Jedną z propozycji która wpadła mi w oko  jest książka wydana przez Wydawnictwa Czwarta Strona pt : Nie zmienił się tylko blond. Autorka obiecuje lekturę lekką , zabawną w sam raz na letnie wieczory.  Czy autorka dotrzymała słowa ?
Nasza główna bohaterka Iwonka ma czwórkę dzieci, męża, psa i ciężarną kotkę. Poznajemy Iwonkę w momencie w  którym dowiaduję się , że mąż ją zdradza z piersiastą klientką ( mąż prowadzi butki z bielizną ) Oczywiście ta wiadomość spada na nią jak grom z jasnego nieba powodując totalne załamania. Iwonka rozpacza, i w tym momencie dowiaduję się, że zostanie babcią.
Wraz z dziećmi jedzie do swoich rodziców na wieś , by w ciszy dojść do siebie i pomyśleć o swoich dalszych poczynaniach.

Okładka jest bardzo ładna i sprawia, że chcemy książkę czytać od razu. Przyznam się szczerze, że treść powieści mnie nie powaliła, ALE nie taki był jej zamiar. Autorka skoncentrowała się na opisywaniu losów kobiety, która z dnia na dzień straciła męża i dom w który włożyła mnóstwo serca.
Iwonkę polubiłam , chociaż dość często rytowały mnie jej ciągłe wybuchy płaczu. Rozumiem , że to dla naszej bohaterki ciężki czas, ale wszystko powinno mieć granice,  szczególnie, że książka ma być lekka, wesoła.
Gdyby nie te wspomniane płacze, poleciłabym ją Wam z zamkniętymi oczami. Książkę czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Lektura w sam raz na letnie dni. Oczaruje, odpręży, podbije serce.


Sama Iwonka wzbudziła moją sympatię, jest szczerą, kochającą matką. W związku z sytuacją w jakiej się znalazła  jest zagubiona i do końca nie wie jak i gdzie ma dalej żyć. Autorka w bardzo ciekawy sposób, lekkim piórem opisuje dalszą '' walkę '' Iwonki o szczęście swoje i swoich dzieci.
Bohaterzy zostali stworzeni po to by ich polubić. Klimat powieści jest słodki, ale przecież to powieść z serii z babeczką. Taka bajka z happy endem, i bardzo dobrze bo tego właśnie oczekiwałam.


Na naszą uwagę zasługuje fakt iż książka : Nie zmienił się tylko blond to debiutancka powieść autorki. Pani Agata napisała powieść pod wpływem swoich osobistych doświadczeń. Musze przyznać , że jak na debiut jest to bardzo ciekawa i dość dobrze napisana powieść. Mam nadzieje, że autorka nie zakończy swojej przygody z pisarstwem na tej powieści. W Polsce jest dość mało dobrych pozycji  w kategorii komedia romantyczna a szkoda bo to bardzo fajna odskocznia od sensacji, kryminałów i thrillerów.
Polecam serdecznie :)

Dziękuje serdecznie wydawnictwu Czwarta Strona za udostępnienie egzemplarza do recenzji.2 komentarze:

 1. Bardzo bym chciała przeczytać, zapowiada się naprawdę świetna lektura :)

  k-siazkowyswiat.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest śwetna- polecam serdecznie i dziękuje za odwiedziny :)

   Usuń