wtorek, 3 marca 2015

Ene Due Śmierć- M.J Arlidge. Recenzja świetnego kryminału. Polecam !!

Moja przygoda z tą książką zaczęła się w lipcu zeszłego roku w małej księgarni w Londynie. Wchodząc do księgarni pomimo pięknej pogody, chciałam przeczytać kawał dobrego kryminału.
Moja ręka wyciągnęła po książkę pt Eeny Meeny ( Ene Due)  dodatkowo opis na książce :
 Jeden żyje, jeden umiera, twój wybór. 

Zaczęłam czytać w księgarni i przepadłam, ani się nie spostrzegłam a przeczytałam 50 stron i wiedziałam że to jest książka bez której nie wyjdę z księgarni.Książka rozpoczyna się od porwania młodej pary. Amy i Sam zostali porwani i pozostawieni bez jedzenia, bez wody w opuszczonym bunkrze. Oczywiście jest on doskonale zaryglowany od zew.
W bunkrze znajduje się telefon komórkowy z informacją : Jedno z was przeżyje, jedno umrze. W pistolecie macie jedną kulę, zdecydujcie -kto umrze ?

Na początku młoda para nie chce podejmować tak strasznej decyzji, są młodzi, kochają się, chcą spędzić życie razem... Jednakże mijają dni, Amy i Sam są w strasznym stanie, zmarznięci, odwodnieni, głodni, na granicy życia i śmierci, Pozostaje im podjąć tą straszną decyzję, tylko kto ma przeżyć...Jedno z nich wychodzi z bunkra, tylko życie jakie prowadzi to wegetacja, bez ukochanej osoby, z krwią na rekach...

Takich porwań jest  więcej. Ofiary nie łączy nic, właściwie można by napisać iż dzieli je absolutnie wszystko. Ktoś z boku mógłby zaryzykować stwierdzenie iż ofiary zostały wybrane przypadkowo. Nic bardziej mylnego.I tu zaczyna się wyliczanka.

Dochodzenie prowadzi detektyw Helen Grace. Ma ona za sobą bolesną przeszłość. Stara się iść do przodu, dzięki czemu szybko awansuje w pracy. Nie ma życia prywatnego. Nie ma rodziny. Tylko pracę. Jest trochę oschła, ale w trakcie czytania powieści dowiadujemy się dlaczego.

Podobał mi się styl pisarski. W książce jest pełno ciekawych zwrotów akcji, dzięki którym książkę nie można odłożyć na półkę. Czyta się ją łatwo i szybko. Akcja posuwa się sprawnie, elementy łamigłówki łączą się z sobą. Wiele razy pod czas czytania myślałam nie do wiary. Bohaterowie uzupełniają się wzajemnie tworząc ciekawą mozaikę. Morderca depcze policji po piętach. Dzięki czemu można odczuć jego oddech na karku i do tego ta wyliczanka. Ene due. Wyliczanki  od zawsze kojarzyły mi się z śmiechem, radością natomiast po przeczytaniu tej książki już niestety nie są..

Mroczna i przerażająca jest ta książka. Intrygujący debiut który nie może przejść nie zauważony,
Jestem bardzo ciekawa co autor wymyśli w drugiej części przygód p. detektyw. Bez wątpienia będzie świetną kontynuacją przygód p. detektyw.

4 komentarze:

 1. Bardzo lubię kryminały, jednak przeczytałam ich już tyle, że trudno mnie zaskoczyć.
  Po przeczytaniu twojej recenzji z chęcią sięgnę po tę książkę. :) Mam nadzieję, że się nie zawiodę.
  Pozdrawiam.
  Lili.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem pewna ,że spodoba Ci się książka :) Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. Miałam już okazję przeczytać i z ręką na sercu mogę polecić. Świetna pozycja. Czekam na kolejną część :D

  sklep-z-pamiatkami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę , że Tobie także spodobała się ta książka :) Ja też czekam :) Pozdrawiam serdecznie

   Usuń