wtorek, 17 marca 2015

Toń - Anya Lipska. Recenzja książki.

Londyn. U brzegu Tamizy zostaje odnalezione ciało młodej dziewczyny. Policja ma problemy z ustaleniem kim jest owa młoda kobieta. Jednym tropem jest jej tatuaż w kształcie serca...
Tajemnica , intryga , losy polskiej emigracji, solidarność to wszystko przeplata się w sobą na kartach powieści. Czy taka mieszkanka może być intrygująca.


Polityk Edward Zamojski startuje w wyborach prezydenckich. Polacy głosujący na niego, wierząc iż uda mu się zmienić Polskę. Jednakże kandydat wiele ukrywa. Za błędy swojej przeszłości słono płaci.

Policjantka nie doceniona przez szefa. Polak zajmujący się podejrzanymi sprawami. Obydwoje bardzo dobrze z sobą współgrają. Pomimo znaczących różnic w naszych bohaterach ich losy czyta się zaskakująco dobrze. Można polubić obydwie postacie od początku czytania powieści. Dobrze z sobą współgrają. Byłam ciekawa czy autorka dopisze im jakiś wątek miłosny. Jeśli jesteście tego ciekawi zapraszam do przeczytania książki. Próbują,  rozwikłać zagadkę śmierci młodej dziewczyny.
Ruszają w pościg za mordercą przemierzając Londyn wzdłuż i wszerz.


Lipska napisała kawał dobrej książki, a miała dość trudne zadanie. Bardzo zgrabnie wplotła losy młodej Polonii , myślę że było jej jako rodowitej Brytyjce  trudno pisać o losach Polaków.  Według mnie wybrnęła z tego śpiewająco.Lektura mnie bardzo wciągnęła.  Lubię kiedy czytając kryminał dzieje się w nim wiele. Jak są wprowadzone rożnego rodzaju tajemnice, intrygi, jak ludzkie losy są zagmatwane . Lipska pisała w książce także na temat SB oraz Solidarności. Nie będę zdradzała Wam więcej ale mogę napisać iż wyszło to autorce bardzo ciekawie.


Utwór napisany lekkim piórem, rozpoczyna sie dobrze, dobrze utrzymane tępo. Nie nudziłam się czytając tą książkę. Podobał mi się koniec powieści. Bardzo zaskakujący.
Dziękuje serdecznie wydawnictwu Czwarta Strona za udostępnienie egzemplarza . Na uwagę zasługuje fakt iż książka ma małą niespodziankę...Zobaczcie jakąBrak komentarzy:

Prześlij komentarz